Poli̇karbonat Çatı Paneli̇
Buradasınız: Anasayfa / Ürünleri̇mi̇z
Polikarbonat Çatı Paneli
Polikarbonat Çatı Paneli

Polikarbonat Çatı Paneli

 

Bu paneller, endüstriyel binalar gibi gün ışığına ihtiyaç duyulan yerlerde gün ışığından en iyi şekilde yararlanmanın ideal yoludur. Kaplamaya gelebilecek olası bir zarar çok tehlikeli ve maliyetli olabilir, ancak Rainbow Çatı Paneli, dolu tanelerine, hor kullanmaya ve kazara verilen zararlara karşı mükemmel bir koruma sağlar. Camdan 125 kata kadar daha dayanıklıdır. Bu özellik, geniş bir sıcaklık aralığında ve uzatılmış hizmet ömrü boyunca devam edecektir. Rainbow Çatı Paneli, aşırı derecedeki hava koşullarında bile fiziksel özelliklerini kaybetmez ve bu özelliği, onu dünya çapında kullanılan ideal bir kaplama sistemi haline getirir. Bu panel, -40 °C ve 100 °C gibi uç noktalardaki sıcaklıklara uzun süreli dayanabilir; aynı zamanda kısa süreli de olsa 130 °C'ye kadar da dayanıklıdır. Başka hiçbir kaplama malzemesinde, bu darbe direnci ve geniş çalışma sıcaklığı aralığını bir arada bulamazsınız.

Rainbow Çatı Paneli'nin yüksek performanslı bir UV (Ultraviyole ışın) emici tabakası vardır ve panelin dış yüzeyinde kalıptan birlikte çekilmiştir. Bu koruyucu tabaka, zararlı UV radyasyonunun levhaya uzun süre erişmesini önler ve bu sayede, görsel berraklığın ve mekanik gücün korunmasını sağlar. Berrak paneller için %52'lik bir ışık iletimi ve 1,60 W/mq°K'lik düşük yalıtım değeriyle, Rainbow Çatı Paneli doğal ışık enerjisinin kullanımını en üst seviyelere çıkarır.

Roof Panel 1

roof panel 2

roof panel 3

Panelin oldukça yüksek yalıtım özellikli yapısı, daha etkili bir ısıtma ve soğutma sistemi için dâhili sıcaklığın düzenlenmesine yardım eder. Bununla birlikte panel, doğal ışığın binaya girmesini sağlar ve yapay ışığa olan ihtiyacı da azaltır. Doğal ışıkların bu kullanımı CO2 emilimlerini ve bir binanın çevresel etkilerini azaltır. Polikarbonatın birçok kimyasala (solvent ve alkalikler dışında) karşı iyi bir direnci vardır, bu nedenle sert şartlarda kullanılması genellikle uygundur. Rainbow Çatı Paneli, mükemmel bir yangın performansına sahiptir, herhangi bir yangın durumunda gevşeyip açılacak ve dumanın, sıcaklığın ve ateşle ortaya çıkan gazların dışarı atılmasını sağlayacaktır. Bu hava tahliyesini sağlayan özellik, binaların içindeki zararın belli bir noktada durdurulabileceği anlamına gelmektedir.

Teknik Bilgiler

Rainbow Çatı Paneli, yüksek seviyeli bir mekanik, optik ve ısıl özellikleri birleştiren eşsiz bir mühendislik termoplastiğiidir. Kalibreli yan kanatlarla çok katmanlı levha şeklinde kalıptan geçirildiğinde, özellikle kendi optik ve darbe özellikleri, bu paneli yalıtılmış, kıvrımlı, metal endüstriyel binalara yapılacak çatı kaplamaları için mükemmel bir örnek haline getirmiştir. Rainbow Çatı Paneli, her yalıtkan kıvrımlı metal panele uyan kalibreli çok şekilli yan kanatlarla darbelere karşı dirençlidir, enerji tasarrufu sağlar ve çok katmanlı saydam levha olma özelliği gösterir. Mükemmel ısıl yalıtım sağlayan dört katman yapısı.

Özellikleri

  1. UV korumalı yüzey
  2. Uzun süreli hava koşullarına dayanıklılık
  3. Yüsek direnç gücü
  4. Üyü ışık iletimi ve ışık difüzyon özellikleri
  5. Oldukça yüksek sertlik
  6. Kolay ve hızlı kurulum

Rainbow roof panel

Ürün adı İzoroof 30
Kalınlık 30 mm
Ağırlık 3,25 kg/mq
Standart Genişlik 930 mm
Standart Uzunluk 12100 mm
Işık Geçirgenlik Şeffat (8005) 52%
Opal (8121) 22%
Isı iletşim Katsayısı 1,60 W/mq oK
1,40 Kcal/mq h oC
Termal Genleşme 0,065 mm/m oC
Ateş Dayanım Sınıfı B S1 d0

 

 

 

 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın